Revitalizační centrum Ajurvéda MB

Revitalizační centrum Ajurvéda MB vzniklo z nadšení pro ájurvédu. V průmyslovém regionu, kde je velmi těžká energie, spěch a chaos, jsme vybudovaly oázu pro relaxaci, regeneraci a uvolnění.

Jsme 4 ženy, které našly zálibu a smysl své práce v ájurvédě, celostní východní nauce o životě. Z obvyklé kosmetiky a masáží jsme se posunuly o úroveň výš, neboť ájurvéda pohlíží na život v souvislostech, zaměřuje se na příčinu – nikoliv na důsledek, respektuje individuální postoj a nastavení každého zvlášť a je laskavá. Klademe důraz na výživu jako palivo pro tělo, vědomý přístup a sebereflexi.

Stále na sobě pracujeme, vzděláváme se a posouváme povědomost o ájurvédě dál.

Připravujeme pro své klientky a klienty kurzy vaření podle ájurvédy, otevřené večery na témata související s ájurvédou a spolupracujeme s odborníky, kteří také pracují v oblasti celostního přístupu a podporují systém tělo – duch.

Naše terapeutky

Jarmila Klacková

Výživová poradkyně

Ájurvédě se věnuji od roku 2011, kdy jsem se poprvé kontaktovala s touto východní filozofií a poznala, že život může mít i jiné souvislosti a principy, než jsem dosud znala. A tím to začalo… Z obvyklé kosmetické péče, které se věnuji od roku 2002, a která byla mnoho let mým koníčkem, jsem se dostala k celostnímu pohledu na fungování těla a jeho systémů, propojení s myslí a emocemi. Ájurvéda uzavřela všechna moje dosud nasbíraná vědění do celku, který mi dává smysl, a který propojuje všechny úrovně bytí. Je to systém, který stále poznávám a prozkoumávám. Velký důraz je kladen na výživu. V roce 2012 jsem se seznámila s programem Metabolic balance na úpravu stravy a hubnutí. S výsledky jsem byla tak spokojená a nadšená, že jsem se v roce 2013 stala výživovým poradcem pro tento program. V současné době při práci s klienty i ve svém vlastním životě propojuji tento výživový směr s principy ájurvédy.

Jsem maminkou tří synů – Matouše, Šimona a Hanuše, a péče o rodinu je pro mne stále prioritou. Více než kdy jindy vnímám, že děti jsou naši učitelé, a proto je pro mne život s dětmi a manželem velkou školou především o sobě samé.

Kateřina Kulíková

Ajurvédské terapie

O ájurvédě jsem se kdysi doslechla v souvislosti s jógou, kterou jsem cvičila. O pár let později jsem si udělala svou první zkušenost s ájurvédskou terapíí a okamžitě jsem se zamilovala. Začala jsem se je učit a pomalu pronikat do této starobylé vědy o životě.

Dnes se jí věnuji už 14let a stále se učím. Tento propracovaný systém mě toho hodně naučil o mně samotné, o harmonii v těle a životě, o balancování a rovnováze, o potřebě mít ráda sama sebe a dávat si péči, kterou potřebuji. Je to celoživotní proces, který mě baví a ráda svoje nabyté zkušenosti předávám dál. V našem centru se věnuji hlavně revitalizačním pleťovým terapiím a poradenství.

Monika Palounková

 

V roce 2001 jsem měla těžkou autonehodu. V rámci ozdravování jsem se seznámila s různými možnostmi přístupu k tělu a psychice – bylinky, terapie, konzultace. Po návratu do běžného života jsem vyhledávala různé způsoby, jak pomoci sama sobě. A tak jsem objevila ájurvédu…

Ájurvéda přesně odpovídala mé představě, jakou cestou chci dál jít.

V roce 2010 jsem podstoupila první ájurvédskou terapii a mnohé další. Byla jsem nadšená z výsledků! Na základě svých zkušeností jsem v roce 2013 otevřela v Mladé Boleslavi ájurvédské centrum, abych mohla zprostředkovat dalším lidem cestu k ájurvédě.

V té době jsem ještě pracovala v oblasti personalistiky, nicméně jsem vnímala, že moje cesta vede jinudy.

V roce 2016 jsem se začala vzdělávat v oblasti psychodynamiky v Shift centru u Tomáše Půlpána. Zkoumáním a poznáváním traumatických vzorců chování jsem pochopila celistvost lidské bytosti. Odtud byl už jen krůček k práci s tělem.

Měla jsem jedinečnou příležitost projít vzděláváním u ájurvédského lékaře Dr. Niela Venugopala, který působí na klinice v Indii, ve městě Chavakkad. V roce 2017 jsem se stala terapeutkou a nyní aktivně pracuji v našem centru.

Specializuji se na celotělové marmové terapie a při práci s klienty zúročuji všechny své dosud načerpané zkušenosti a znalosti.

Cesta vzdělání je nekonečná, stále na sobě pracuji a dovoluji si vykonávat práci, která mi dává smysl a děla má radost.

Anna Šípová