Metabolic balance

Výživové poradenství

Pokud si přejete:

 • vyřešit trvale problémy s tělesnou hmotností
 • zůstat zdraví a fit v každém věku
 • posílit energii a vitalitu
 • celkově podpořit zdraví
 • trvale změnit svůj životní styl a upravit stravovací návyky

začněte s Metabolic balance!

Jakákoliv úprava stravy a pitného režimu vede k celkovému odlehčení našemu organismu. Ovšem ne vždy zvolíme vhodnou cestu a bohužel můžeme svému tělu spíš ublížit než pomoci.

Strava je směs živin, které tělo potřebuje k získání energie a stavebních látek důležitých pro růst a obnovu buněk, tkání a orgánů. Naše tělo je schopno se regenerovat samo, ovšem za předpokladu, že pro to má vhodné podmínky! Pokud je zatíženo nevhodnou stravou, která pouze odčerpává energii na trávení a zpracování potravy, nemůže vynaložit svou energii na obnovné a opravné procesy uvnitř sebe samého.

Vhodná a vyvážená strava vede nejen k úpravě hmotnosti, ale také k ozdravení těla!

Vždy platilo heslo: Ve zdravém těle zdravý duch!

PROGRAM METABOLIC BALANCE®

Metabolic balance je komplexní program pro úpravu metabolismu. Díky přechodu na zdravou a vyváženou stravu přispívá ke zlepšení zdraví a umožňuje šetrnou úpravu tělesné hmotnosti.

Metabolic balance je program, kdy je každý jednotlivý účastník doprovázen odborně vyškoleným poradcem.

Základ metabolic balance tvoří osobní stravovací plán. Ten je sestaven speciálním počítačovým programem, jež byl vyvinut na základě dlouholeté spolupráce lékařů, vědeckých pracovníků z oboru výživy a počítačových odborníků.

Na základě laboratorních výsledků a dalších údajů o klientovi tento počítačový program sestaví pro každého účastníka individuální vyvážený jídelní plán, který se skládá ze čtyř fází.

Mám zájem
Váš individuální jídelní plán spojí Vaši osobní „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“ - v těle tak nastane nová metabolická rovnováha. Nejenže tělu dodáváte všechny zdravé a pro Vás nezbytné živiny a minerální látky, ale mnohem důležitější je, že přijímáte přesně ty živiny, které Vaše tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy. Váš plán zohlední Váš zdravotní a tělesný stav a vztahuje se proto čistě na Vás a Vaše údaje.
Díky individuálnímu jídelnímu plánu má Vaše tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a sacharidů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujete zdravý metabolismus a podporujete přirozenou produkci inzulinu. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale Vaši hmotnost a posilujete celkovou hormonální produkci.
Trvalý přechod na vyvážené stravování společně s přiměřenou pohybovou aktivitou předchází onemocnění civilizačními chorobami. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení Vaší zdravé tělesné (rovno)váhy. Současně podporujete výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii. Spíte vydatněji, Vaše tělesné i psychické síly rostou – cítíte se celkově lépe, plni energie a zdraví, výsledky jsou viditelné. Dodržování programu Metabolic balance šetrně chrání svalovou hmotu a vazivo - odbourává se jen tuková tkáň, takže Vaše pokožka zůstává pevná a hladká.
Účast na programu je smysluplná a vhodná,
 • pokud hledáte trvalé řešení problému s Vaší hmotností a chcete zdravě zhubnout
 • pokud nemůžete naopak přibrat
 • jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými stravovacími návyky. To mohou být například onemocnění jako cukrovka typu II., revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků a mnoho dalších
 • chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě
 • pokud máte nízkou motivaci
 • v době těhotenství a kojení
 • při užívání léků, které ovlivňují psychiku (některá psychofarmaka) a jiné stavy spojené s psychickou labilitou
 • při těžkých poruchách ledvin, jater, srdce a plic, u chorob s celkově velmi špatnou prognózou
Zde jsou čtyři jednoduché kroky k Vašemu osobnímu úspěchu a k dosažení cíle.

 • V průběhu krátké PŘIPRAVNÍ fáze probíhá úvodní pohovor a následně odběr krve v laboratoři (odběry krve a vyhodnocení jsou hrazeny přímo v laboratoři – zjišťujeme 35 krevních hodnot). Na základě laboratorních výsledků, zdravotního stavu, užívání léku, alergií, čí omezujících zvyklostí, požadovanému úbytku či přibývání na váze a dalších vystaví Institut MB v Německu pro klienta individuální jídelníček. Následně klient začíná přípravu na změnu látkové výměny dvoudenním upraveným jídelníčkem a odlehčením trávicí soustavy.
 • Během PŘÍSNÉ fáze, která trvá nejméně dva týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intenzivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu. V této fázi doporučujeme omezit sportovní aktivity, spíše relaxovat a šetřit tělo.
 • V následné ODLEHČENÉ PŘECHODOVÉ fázi testuje klient opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Při přidávání nových potravin klient sleduje, jak tělo na novou situaci reaguje, zda se tyto změny odrazí na hmotnosti nebo zdravotním stavu.
 • UDRŽOVACÍ fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotnosti a zdravotním stavem spokojen. Tato fáze není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené výsledky.
Pyramida Metabolic balance

Ceny

Částka zahrnuje:
 • úvodní schůzku v délce cca 60 minut, kde je klientům představen program Metabolic balance, ukázán příkladový jídelníček a s klienty jsou probírány možnosti programu s ohledem na jejich individuální potřeby a požadavky. Klienti jsou poučeni o dalším postupu – tedy o odběrech krve a následujících krocích vedoucí ke vstupu do programu MB. Za tuto úvodní konzultaci účtuji 1 000,- Kč. V případě, že se klient rozhodne pro program MB, je tato částka odečtena z celkové částky za programu.
 • samotný výživový plán a 7 – 10 schůzek, kde je konzultován průběh programu, celkové rozpoložení klienta, vážení a měření tělesných hodnot.
 • Každá další schůzka je zpoplatněna 500,- Kč za hodinu.
Základní částka
od ledna 2022
14 900 Kč
7-10 schůzek
Úvodní schůzka v délce 60 minut
představení Metabolic balance
samotný výživový plán 7-10 schůzek
Mám zájem

Zavolejte a zarezervujte si termín


Úvodní konzultace: 1 000 Kč/hod.
Trvání: 60 minut